Njuter av sommaren på Gotland
Är hemma på Gotland över sommaren och njuter av att vandra runt i innerstan, ta en glass på hamnen och träffa alla nära och kära. Jobbar heltid på det arbete jag är tjänstledig ifrån när jag pluggar men det är ändå semester att få vara hemma på ön. Trots att jag jobbar är det ingen vila i smedjan...har suttit vid min arbetsbänk hemma några kvällar då och då. Måste stilla min abstinens men har glädjande nog även fått in en hel del beställningar.
Om några veckor börjar min semester på riktigt, då är jag tillbaka på min lärlingsplats i Stockholm. Det känns så lyxigt att få göra det man älskar på heltid!
Varma sommarhälsningar från Gotland!
/Annika
Kommentera gärna inlägget:
Senaste inlägg
Senaste kommentarer
-
anna » Smyckesaskar med logga: ”hej, jag ligger ute och letar efter smyckes askar till ett bra pris, har du någo..”
-
Marie järrestedt » Smider planer till nästa utställning: ”Gillar dina smycken. ”
-
William Timborn » Smyckesaskar med logga: ”Jag och några klasskamrater driver just nu ett UF och undrar vart ifrån du har b..”
-
Paola » Smider planer till nästa utställning: ”Kul, det vill jag komma o se, älskar de svarta stenarna. Kram//Paola”
-
jenny » DesignTorgets jubileumsmycke "Happy Heart": ”Hej! Önskade mig "egen tid" när jag fyllde år, jag är så förtjust i detta lilla..”